Dobrý kousky  patchwork – látky – oblečení  S patchworkem je svět krásnější... 

INSPIRACE » Zimní flanelová deka
Zimní flanelová deka

Tato deka je ušitá převážně ze starých flanelových košil, které už z různých důvodů dosloužily... Tu flek, tu utržená manžeta, jinde prošoupaný límeček, díra. Zbytek – hlavně lemy a zadní díl jsou z metráže.

Vtip této deky spočívá v tom, že je vážně jednoduchá – pokud se o patchworku vůbec dá mluvit jako o jednoduché věci... ;) Ale pravdou je, že jednodušší abyste pohledali... Jak je vidět z barevného nákresu, jsou použity tři různé velikosti dílů. Ty jsou sešity k sobě do pěti pruhů, a ty pak do celé deky... Věřte mi, že trvá mnohem déle vystříhat různě velké čtverce z různě použitých košil a jejich rozmístění, aby stejné nesousedily – než je potom sešít.

Můžete takhle použít kousky kdysi oblíbených kusů oblečení a ušít si z nich tzv. memory quilt – tedy deku plnou vzpomínek. Nemusí nutně být z flanelu, ale ten je pro zimní deku ideální. Díky tomu, že je to jednoduchý vzor, můžete použít látky s výraznými vzory, které se jinak do dek špatně kombinují; nebo třeba látky, u kterých je vám líto, že jejich vzor v malých kouscích dostatečně nevynikne... Třeba vzory kostkovaných košil ;)